CARIERE

Receptioner

Responsabilitati:

Pregatirea primirii clientilor si inregistrarea lor; efectuarea operatiunilor de facturare; organizarea si folosirea eficienta a spatiilor din hotel; rezolvarea reclamatiilor;gestionarea rezervarilor online, telefonice, upfront; crearea de noi oferte; incheierea de noi contracte B2B, B2C; comunicarea cu celelalte departamente ale hotelului-contabilitate, curatenie, restaurant; informarea oaspetilor de servicii auxiliare

Activitati zilnice: deschiderea zilei hoteliere verificarea rezerverilor curente gestionarea disponibilitatii pentru ziua in curs pe platformele existente verificarea camerelor primirea oaspetilor, completarea documentatiei specifice receptiei check-in, facturare, check-out inchiderea zilei hoteliere

Cerinte: Business skills: studii superioare: LICENTA 2 limbi straine – avansat- la nivel conversational si ortografic cunostiinte tehnice: pachetul Windows Office Word&Excel, Microsoft Outlook, Internet browser

Soft skills: comunicativ, ospitalier, riguros, memorie buna, abilitate de a improviza, indemanare, rabdare, persoana de incredere, atitudine pozitiva, prezenta placuta, flexibilitate, dorinta de a invata, rezistenta crescuta la stres. Alte limbi straine un plus

Pentru a a aplica la acest job, completeaza Formularul

Camerista/spalatoreasa

Responsabilitati camerista: curatenia camerelor general si client, mentinerea curata a incintei hotelului, comunicare directa cu receptia. Responsabilitati spalatoreasa: spalarea/uscarea lenjeriei hotelului, mentinerea stocului de lenjerie/prosoape, colaborare cu receptia/cameriste.

Cerinte:Femei cu varsta cuprinsa intre 20 si 45 de ani; Este de preferat persoanele ce locuiesc in cartierele: Grigorescu, Manastur, Zorilor.

Programul de lucru camerista: 6-18:00, 1 data la 2 zile. Programul de lucru spalatorese: 8-16:00, luni-vineri.

Cerem seriozitate si disponibilitate pe termen lung!

Oferim pachet salarial avanatajos: salar de 900 lei, masa inclusa si decontul transportului. Pentru a a aplica la acest job, completeaza Formularul

bgimg